Super User

Super User

Senior Reporter @NewsPlus

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam.

Web site URL: http://joomshaper.com
Perşembe, 14 Temmuz 2022 12:13

5. OLAĞAN GENEL KURUL İLANI

         5. OLAĞAN GENEL KURUL İLANI

      Sendikamızın 5. Olağan Genel Kurulu 06-07 Ağustos 2022 tarihinde ekteki gündem maddeleri gereğince sendikamız genel merkezinde yapılacaktır.
         Belirtilen tarihlerde çoğunluk sağlanamadığı taktirde 5.Olağan Genel Kurulumuz 13-14 Ağustos 2022 tarihlerinde yine sendikamız genel merkezinde yapılacaktır.
          Tüm üyelerimizin katılımını bekler, selam ve saygılar sunarız.
                         AND-SEN GENEL MERKEZİ

GÜNDEM MADDELERİ

CUMARTESİ
1
- Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı
2- Divan kurulunun oluşturulması
3- Genel başkanın açılış konuşması
4- Tüzük değişikliği
5- 2023-2024-2025- yıllarına ait tahmini bütçenin okunup oylamaya sunulması
6-
Tüzük değişikliği

PAZAR

7- Genel merkez yönetim-denetim ve disiplin kurullarının seçimi

 

Bilindiği üzere MEB şef ve memurluk için görevde yükselme sınavları yapılmış olup, yapılan bu sınavda başarılı olan arkadaşlarımız mülakata alınmışlardır. Yapılan mülakatlarda ise yazılı sınavlarda adaylar kaç puan almış ise genel olarak aynısı verilmiştir. Fakat bazı kerameti kendinden menkul sendikalar, Bakanlığın yapmış olduğu bu uygulamayı bile yalan yanlış haberler yaparak sanki kendilerinin girişimleri sonucu böyle bir uygulama yapıldığını yüzsüz bir şekilde açıklamışlardır, halende konuyla ilgili masa başı yanlış ve yalan haberler yapmaya devam etmektedirler. Çalışanların bu konuyu iyice araştırmaları ve yazılan her habere inanmamaları gerekmektedir. Hele hele kerameti kendinden menkul sendikalara asla itibar etmemelidirler

Pazartesi, 24 Eylül 2018 13:39

4. OLAĞAN GENEL KURUL İLANI...!

                                4. OLAĞAN GENEL KURUL İLANI
         Sendikamızın 4. Olağan Genel Kurulu 13-14 Ekim 2018 tarihinde ekteki gündem maddeleri gereğince sendikamız genel merkezinde yapılacaktır.
         Belirtilen tarihlerde çoğunluk sağlanamadığı taktirde 4.Olağan Genel Kurulumuz 20-21 Ekim 2018 tarihlerinde yine sendikamız genel merkezinde yapılacaktır. Tüm üyelerimizin katılımını bekler, selam ve saygılar sunarız.
AND-SEN GENEL MERKEZİ

GÜNDEM MADDELERİ
1- Açılış ve sayğı duruşu
2- Divan kurulunun oluşturulması
3- Genel başkanın açılış konuşması
4- Tüzük değişikliği
5- Genel merkez yönetim-denetim ve disiplin kurallarının seçimi

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde yardımcı hizmetler kadrosunda olupta, görevlendirme ile şoförlük yapanlara Milli Eğitim Bakanlığınca bir kereye mahsus olmak üzere sınavsız şoför kadrosu veriliyor! Konuyla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığı İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde görevlendirme yoluyla şoförlük yapanların bilgilerini istemiş ve süreci resmen başlatmıştır.Bu göre;

1- Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlarda yardımcı hizmetler kadrosunda olup;

a- Devlet memurluğunda 3 yılı tamamlayan,

b-Milli Eğitim Bakanlığı ve bağlı kurumlarda 04/01/2017 tarihinden önce görevlendirme onayı ile şoförlük yapan,

toplamda 650 eğitim çalışanlarının şoför kadrolarına bir kereye mahsus olmak üzere atamaları yapılacaktır. Böylece yıllardır büyük bir sorumluluk yüklenerek kadrosuz şoförlük yapan eğitim çalışanları hak ettikleri kadrolarına kavuşmuş olacaklardır. Bu uygulamanın gerçekleşmesinde en aşağısından en yukarısına kimlerin emeği geçmişse, bütün eğitim çalışanları adına teşekkürlerimizi sunuyoruz. AND-SEN GEMEL MERKEZİ

Cumartesi, 17 Aralık 2016 11:37

Sendikamızdan bir kazanım daha!

Bilindiği üzere, 6 Aralık 2015 yılında yapılan görevde yükselme sınavında başarılı olan şef ve memurların atamaları Mart 2016 ayında yapılmış,fakat yapılan bu atamalar neticesinde merkez ve taşra teşkilatlarında bulunan birçok şef ve memur kadrosu boş kalmıştır. Bu nedenle sendikamızın da yoğun çabaları neticesinde görevde yükselme sınavına girip başarılı olan fakat atanamayanlara yönelik ek atama fırsatı verilmiştir. Ek atama sonucu müracaat edenlerin atamaları ise  Aralık 2016 ayında belli olmuş ve birçok şef ve memurun bulundukları yerden başka İl ve İlçelere kararnameleri çıkmıştır. Sendikamız ek ataması yapılan şef ve memurların herhangi bir mağduriyet yaşamamaları ve aile bütünlüklerinin bozulmaması amacıyla mazeretlerini belgelendiren şef ve memurların bulundukları yerlere kararnamelerinin çıkartılarak daha önce İl ve İlçelere gönderilen kararnamelerin iptal edilmesi talep etmiştir. Bakanlığımız bu talebimizi yerinde görerek ek ataması başka İl ve İlçelere yapılan şef ve memurlardan mazeretlerini belgelendirmeleri koşuluyla 16 Aralık 2016 tarihinde mesai bitimine kadar dilekçelerini almıştır. Alınan bu dilekçeler Bakanlığımızca değerlendirilerek sonuçlandırılacak ve mazeretleri uygun görülenlerin daha önce yapılan kararnameleri iptal edilerek yeni kararnameleri yeni görev yerlerine gönderilecektir. Ek atama sonucu ataması yapılan bütün şef ve memur arkadaşlarımıza hayırlı olsun!

Sendikamızın İç Anadolu Bölge Başkanlığına; Bizleri bu güne kadar hiç bir konuda yalnız bırakmayan ve her konuda desteklerini sonuna kadar veren, yaptığı her işte kendini başarıyla kanıtlayan,dürüst,ilkeli,seviyeli,hırslı ve başarılı,Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Hukuk bölümü sorumlusu çok değerli üyemiz, sevdiğimiz kardeşimiz Atakan FİDAN getirilmiştir! Kendisinin her alanda olduğu gibi sendikal görevinde de çok başarılı olacağına olan inancımız tamdır! Bu vesile ile değerli kardeşimize üstlenmiş olduğu bu büyük sorumluluk gerektiren bölge başkanlığı görevinde başarılar dileriz! Genel Merkezimiz kendisinin sonuna kadar yanında olacak ve her türlü desteği verecektir.  

10 Aralık 2016 gecesini 11 Aralık 2016'ya bağlayan saatlerde İstanbul'da haince, kalleşçe, şerefsizce,hayasızca satılmış Allahsız,kitapsız hainler tarafından kahpece düzenlenen saldırı sonucunda ilk belirlemelere göre 38 VATAN EVLADIMIZ ŞEHİT olmuş,155 VATANDAŞIMIZ ise YARALANMIŞTIR. Adı her ne olursa olsun, bütün terör örgütlerinin ALLAH BELASINI VERSİN! Bu satılmış terör örgütlerinin arkasında kimlerin olduğu belli onları da ALLAH'ım KAHHAR sıfatıyla kahreylesin! Bu gün sözün bittiği yerdeyiz, bu gün her türlü farklılıklarımızı bir tarafa bırakıp BİRLİKTE KENETLENMEMİZ GEREKEN GÜNDÜR! Bu gün bu şerefsizce terör eylemlerini yapan hainlere ve onların arkasındaki tüm küresel güçlere ne yaparsanız yapın, bu Devlete diz çöktüremeyeceksiniz, bu millete boyunduruk vuramayacaksınız, bu bayrağı indiremeyecek ve bu milleti bölemeyeceksiniz diye hep birlikte HAYKIRMA GÜNÜDÜR! Bu vesileyle ŞEHİTLERİMİZE Yüce ALLAH'tan rahmet, bütün ÜLKEMİZE baş sağlığı dileriz. AND-SEN GENEL MERKEZİ

Salı, 15 Kasım 2016 10:54

Şef ve Memurlar için Ek Atama!

Sürecin en başından itibaren sendikamızında yoğun gayretleri ile nihayet Milli Eğitim Bakanlığı Şef ve memurlar için ek atama yapılacağını açıkladı. Bilindiği üzere; Eğitim öğretim hizmetleri sınıfı dışında görev yapan personele yönelik olarak merkez teşkilatında 117’si şef, 74’ü memur ile taşra teşkilatında 2 bin 100 şef, 3 bin 100 memur kadrolarına; Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmelik kapsamında 6 Aralık 2015 tarihinde yapılan görevde yükselme sınavında 70 ve üzeri puan alan adayların başvuruları, 16-22 Şubat 2016 tarihleri arasında elektronik ortamda alınarak 1 Mart 2016 tarihinde atamaları gerçekleştirilmiştir. 

İlan edilen kadrolardan boş kalan kadrolara, atama başvurusunda bulunmayan ve başvuruda bulunup atanamayan personelin (ataması iptal edilenler hariç) 2016 Yılı Merkez ve Taşra Teşkilatı Şef ve Memur Kadroları İçin Görevde Yükselme Atama Başvuru Kılavuzu´nda belirtilen açıklamalar doğrultusunda 17 – 22 Kasım tarihleri arasında atama başvuruları elektronik ortamda alınacaktır.

Sınava girip başarılı olan fakat atanamayan bütün eğitim çalışanlarına hayırlı olsun! AND-SEN GENEL MERKEZİ

Bilindiği üzere Okullarımızda eğitim-öğretim yılı boyunca hafta sonları öğrencilerimizin daha iyi yetişmeleri amacıyla destekleme ve yetiştirme kursları açılmakta ve açılan bu kurslardan öğretmenler ilave ek ders ücreti almakta iken, memur ve hizmetlilere hiç bir ödeme yapılmamaktaydı. Fakat 2016-2017 KAMU GÖREVLİLERİNİN GENELİNE VE HİZMET KOLLARINA YÖNELİK MALİ VE SOSYAL HAKLARA İLİŞKİN 2016 VE 2017 YILLARINI KAPSAYAN 3. DÖNEM TOPLU SÖZLEŞME mutabakat metninin EĞİTİM, ÖĞRETİM VE BİLİM HİZMET KOLUNA İLİŞKİN TOPLU SÖZLEŞME bölümünün 23. maddesi gereğince açılan bu kurslarda görev alan memur ve hizmetlilere aylık 50 saati geçmemek kaydıyla fazla çalışma ücreti ödenir hükmü yer almaktadır! Mutabakat metni hükmü aynen şu şekildedir; 

Kurs merkezlerinde görev yapan diğer personel

Madde 23- (1) Milli Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi kapsamında açılan kurs merkezlerinde görev yapan yönetici ve öğretmenler hariç olmak üzere normal çalışma saatleri dışında bu merkezlerde kurs süresince fiilen çalışan memurlara, bu çalışmaları karşılığında ayda 50 saati geçmemek üzere yılı merkezi yönetim bütçe kanununda belirlenen fazla çalışma saat ücretinin iki katı tutarında fazla çalışma ücreti ödenir.

Bu madde hükmüne göre okullarımızda görevli ve destekleme ve yetiştirme kurslarında görev alan memur ve hizmetlilerin aylık 50 saat fazla çalışma ücreti alacakları açıkça belirtilmiştir. Tüm eğitim çalışanlarına önemle duyurulur! AND-SEN GENEL MERKEZİ

Salı, 01 Kasım 2016 18:24

Kanun

Bu sayfanın içeriği henüz hazırlanmamıştır...

Page 1 of 4