Hakkımızda

Hakkımızda

AND- SEN Yönetiminde Her üye bir başkan her başkan bir üyedir. Geldiğimiz yeri asla unutmadık ve unutmayacağız çünkü bir yere gitmiyoruz biz olduğumuz yerde kalacağız. Bizde gurur, kibir asla olmadı, olmayacak biz makama değil hizmete talip oldukYönetim Anlayışımıza göre AND-SEN yöneticisinin ana görevi,  sendikal alanda üyelerin sosyal, ekonomik hak ve menfaatlerinin takipçisi olmak kazanımları için mücadele etmektir. Bu bağlamda Yönetime seçilen arkadaşlarımız ; Görevini toplumsal kurallar  göz önünde bulundurularak düzenlenen yazılı kaynaklar çerçevesinde yerine getirecektir.

AND SEN Yöneticisi hem örgüt içinde birlikte çalıştığı personelle hem de hizmet sunduğu kişilerle sürekli iletişim içinde olacak, AND SEN üyelerinin gereksinim ve beklentilerini iyi analiz ederek üyelere sunulması gereken hizmetleri yer ve zaman olarak belirleyecek ve bunları bütçe olanakları ile koordine edecektir. Hizmetin görülme sürecinde AND SEN üyelerinin mutlaka sürece katılabilmesini sağlanacaktır.

Bütün İşlemlerde şeffaf ve eleştiriye açık olduk, bundan sonrada böyle olunacaktır, Üyelerimizi ilgilendiren her konu İl temsilcisi ve şube başkanları ile paylaşılacak gerek görüldüğünde bütün üyelere de belgeleri ile ilan edilecektir. AND SEN yöneticisi tenkit ettiği konuları yönetici arkadaşları ile açıkça paylaşacak ve çözüm sunacaktır.

Eleştirilerini internet siteleri ve telefon dedikoduları ile yaymak yerine yönetim içinde çözecek en kötü karar kararsızlıktan iyidir mantığıyla çözüm bulunamadığı taktirde çoğunluğun kararına saygı duyulacaktır.

Hukukun üstünlüğü prensibine göre herkese eşit muamelede bulunulacak dil, din, ırk, zümre vb. nedenlerle üyeler ve yetkililer arasında pozitif yada negatif ayrıma hiçbir surette gidilmeyecektir.

Amacımız katılımcı ve çoğulcu yönetim tarzıdır. AND-SEN de değişim ve mücadeleye aktif katılım sağlanacak monotonluk kaldırılacak uyumlu bir takım çalışması oluşturulacaktır.

Bizim yöneticilerimiz konuşmaktan çok dinleyen kişiler olacaklar, laf yerine iş üreteceklerdir.

Bizim yönetimimiz ; Başarıyı her zaman taktir edip  övecek, hataya ortak olacak  başarıyı yapana ve üyelerimizin varlığına  bırakacaktır. Yılların ezilmişliği ve hor görülmüşlüğü ile kırılgan bir kitleyiz ve bu kitle içerisinde yöneticilik yapmanın zorluğunu bilerek üyelerimizin gururlarını koruyacağız.  Birlik ve beraberliğimizi bozacak her türlü hal ve hareketlerden bu güne kadar kaçındık, bundan sonrada kaçınacağız

Elimizden geldiği kadar tatlı dilli ve güler yüzlü olduk, bundan sonrada olmaya devam edeceğiz. Her türlü yapıcı eleştiriye açık olacağız.

Soyut laf yerine az olsun öz olsun somut işler yaptık, bundan sonrada böyle yapmaya devam edeceğiz. Sendikamızın gelirini har vurup harman savurmak yerine en çok ezilen en çok horlanan kitleyi temsil etmenin şuuruyla ve tüyü bitmemiş yetimin hakkı var olduğunu özümüzde benimseyerek harcadık, bundan sonrada böyle yapmaya devam edeceğiz.

Sendika toplantıları için yıldızlı oteller değil öğretmenevleri veya varsa daha uygun fiyatlı mekânlar olduğu sürece öğretmenevi dahi bizim için lüks olmuştur, bundan sonrada öyle olacaktır. Sendika parasıyla Yıldızlı otellerde konaklamak yemek içmek yerine bu giderlerimizi sendikamız ve üyelerimiz için kullanmaya gayret ettik bundan sonrada öyle kullanacağız

Geçmişi yargılamak yerine geçmişi sorgulayarak geleceğin sendikasını oluşturacağız. Dürüst olacağız -Şeffaf olacağız-İlkeli olacağız

Ben değil, biz ilkesiyle  hareket edeceğiz

Siyasi, etnik, mezhep vb.kimlik söylemde bulunmayacağız.Çatışmalara tartışmalara kırıcı ve yıkıcı olmamak kaydıyla açık olacağız eleştiriler yolumuzu aydınlatan fener gibi olacak.

Siyasal sendikacılığa dün olduğu gibi bugün de yarında hayır diyoruz.

 

Bu gönderiyi paylaş

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter