Eğitim Çalışanlarına Çağrımızdır!

Eğitim Çalışanlarına Çağrımızdır! Özel

Değerli Eğitim Çalışanı Arkadaşlarımız!

AND –SEN Anadolu’dur Anadolu gibi vefakar cefakar Eğitim çalışanlarının ortak adıdır. 8 yılı aşan ve Eğitim Çalışanlarını temsil etme gayretinde Siyasal Olmayan mücadelemizin yeni ve kirlenmemiş tertemiz adıdır.

Bilindiği gibi İnsan Hakları batıda dibe vurduğu için batıda ortaya çıkmıştır, yoksa batılılar çok hümanist olduklarından değil. Memur sendikacılığı ise yalın haliyle Milli Eğitim Bakanlığında dibe vurduğu,  memur, hizmetli, şef, teknisyen vd. gibi kadrolar 2. sınıf insan olarak görüldüğü için Bizim haklı mücadelemiz diğer bakanlık personeline göre ilk kez MEB bünyesinde ortaya çıkmıştır. Eminiz ki yarın diğer bakanlıklarda da siyasete bulaşmış sendikalardan kurtulmak için bizlere destek verecek yürekli arkadaşlarımız çıkacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde çalışan arkadaşlarımıza naçizane tavsiyemiz amaçları eğer  siyaset yapmaksa memura siyaset hakkını talep etmek üzere bir araya gelmeleri ve bunun mücadelesini yapmalarıdır.

Yok amaç sendikacılık yaparak hak ve menfaat kazanımı ise bununda yeri; SİYASAL OLMAYAN TEK SENDİKA AND-SEN’dir.

Öğretmen Harici Kadroların yani;  Eğitim Çalışanlarının hak ve menfaatlerini savunmak için kurulmuş olan sendikamızın asıl amacı insan onuruna yakışır hayat şartlarına kavuşmaktır. Bu mali ve sosyal haklarımızın istediğimiz seviyeye getirilmesi ile mümkündür. Bizim öğretmen olan arkadaşlarımızla hiçbir problemimiz yoktur onlar meslekleri gereği ülkemizin geleceği olan nesilleri yetiştiren Eğitim Neferleridir. Bizim sorunumuz, davamız yıllardır bizi piyon olarak kullanıp aidatlarımızla sendikacılık yapan ama bizim için hiçbir sosyal ve maddi hak talebinde bulunmayan ve siyasal olan öğretmen sendikalarıyladır.

İsteklerimiz sade ve Çözüm açısından gayet basittir!

AND-SEN : EĞİTİM ÇALISANLARININ, ŞEREF, HAYSİYET VE KURTULUŞ MÜCADELESI”DIR .…

Bu gönderiyi paylaş

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter